Lesný požiar vyčíňa aj v blízkosti Yosemitského národného parku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Fresno 19. júla (TASR) - Lesný požiar v kalifornských horách neďaleko Yosemitského národného parku zničil osem budov a prinútil tisíce obyvateľov, aby opustili svoje budovy. Informovala o tom dnes americká agentúra AP.

Oheň spálil približne 100 štvorcových kilometrov a priblížil sa k okraju mesta Mariposa s dvoma tisícami obyvateľov, ktorí dostali príkaz na evakuáciu. Obyvatelia hlásili v meste dážď popola a dym, ktorý zahalil oblohu. Podľa hasičov požiar ohrozuje najmenej 1500 domov a tiež elektrické vedenie zásobujúce národný park elektrinou.

Iný požiar v odľahlom severovýchodnom kúte Nevady, ktorý sa rozhorel v pondelok, zničil alebo poškodil najmenej 14 domov. Stovky obyvateľov sa však už medzitým mohli vrátiť do svojich domovov.

V kalifornských horách zaznamenali v zime rekordné zrážky, ktoré pomohli v boji proti päťročnému suchu, ale spôsobili aj rast hustej vegetácie, ktorá teraz "živí" požiare v oblasti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.