Muža, ktorý v Rusku navádzal na spáchanie samovraždy, je vo väzbe

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Petrohrad 19. júla (TASR) - Za navádzanie na spáchanie samovraždy odsúdil súd v Petrohrade administrátora jednej z internetových tzv. skupín smrti na trest v trvaní tri roky a štyri mesiace väzenia. Trest si odpyká vo väzenskom tábore s nižším stupňoch ochrany. Informovala o tom agentúra Interfax.

Vyšetrovaním sa zistilo, že odsúdený Filipp Budejkin v apríli a máji minulého roka na sociálnej sieti VKontakte pod pseudonymom Filipp Lis propagoval medzi maloletými samovraždy a nahováral ich na ich spáchanie.

Na samovraždu nahovoril 15-ročnú obyvateľku mesta Astrachán. V jej spáchaní jej zabránila polícia. Vyšetrovatelia uviedli, že Budejkin vlani v lete na spáchanie samovraždy naviedol aj 17-ročné dievča z Ťumenskej oblasti. Dievča sa pokúsilo o samovraždu, život jej zachránili privolaní zdravotníci.

Ako dodala agentúra Interfax, ruská polícia pátra po ďalších osobách, ktoré na sociálnych sieťach mladistvých nahovárajú na samovraždu.

Rusko eviduje nárast počtu pokusov detí o samovraždu už niekoľko rokov. Aj keď presné štatistiky chýbajú, podľa odhadu psychiatrov sa len v Moskve ročne pokúsi o samovraždu viac ako 60.000 mladistvých. Odborníci tvrdia, že mnohí z nich vyhľadávajú návod na sociálnych sieťach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.