Násilnosti kvôli posvätnému miestu v Jeruzaleme majú už šesť mŕtvych

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 22. júla (TASR) - Šesť ľudí už prišlo o život po tom, čo napätie medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi ohľadne najspornejšieho posvätného miesta vo Svätej zemi - Chrámovej hory - prepuklo do násilností. Informuje o tom agentúra AP.

Traja Palestínčania zomreli v piatok pri pouličných bojoch v Jeruzaleme a traja Izraelčania pri útoku nožom v osade Halamiš na západnom brehu Jordánu. Po súmraku tam vnikol do jedného príbytku mladý palestínsky Arab a nožom zaútočil na štyroch ľudí. Útok neprežili dvaja muži vo veku 40-60 rokov a 60-ročná žena.

K týmto násilnostiam došlo na záver dňa, ktorý poznačili ozbrojené zrážky medzi niekoľkými tisíckami Palestínčanov a izraelskými bezpečnostnými silami v Jeruzaleme a na západnom brehu rieky Jordán. Ozbrojené strety si vyžiadali životy troch Palestínčanov a niekoľko desiatok hospitalizovaných.

Demonštranti zapaľovali pneumatiky a hádzali kamene a delobuchy. Izraelské jednotky odpovedali gumovými projektilmi a slzotvorným plynom, ale aj streľbou ostrými nábojmi, píše AP.

Protesty palestínskych Arabov v Jeruzaleme a na západnom brehu Jordánu vyvolalo rozhodnutie izraelskej vlády nainštalovať na vstupoch na Chrámovú horu v Jeruzaleme rámové detektory kovov. Ide o bezpečnostné opatrenie, ktoré si podľa Izraela vynútil útok trojice Palestínčanov na príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek z piatka 14. júla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.