Pizza Hut prijme 14.000 vodičov, aby zlepšila dodávky klientom

Ilustračné foto. Foto: TASR

Chicago 22. júla (TASR) - Americká sieť reštaurácií Pizza Hut prijme v tomto roku 14.000 vodičov, pretože pri dodávkach klientom zaostáva za rivalmi. A tento segment trhu pritom v uplynulých rokoch zaznamenal strmý rast.

Pizza Hut tento týždeň vo svojom vyhlásení uviedla, že do konca tohto roka prijme mesačne asi 3000 vodičov. Sieť reštaurácií používa tiež nový algoritmus, ktorý jej pomáha lepšie predpovedať dodacie lehoty a spolieha sa aj na Google Maps, aby zlepšila presnosť.

Pizza Hut, ktorú vlastní reťazec Yum! Brands Inc, si vybudovala svoju povesť v tzv. kamenných pizzeriách. Musí sa však prispôsobiť dobe a zmenám v tomto odvetví, v ktorom dominujú dodávky na domáce adresy.

Konkurenčné spoločnosti Domino Pizza a Papa John International venovali roky zjednodušeniu a uľahčeniu objednávok - aj prostredníctvom mobilných aplikácií a vernostných programov - a dokážu rýchlo doručiť objednané jedlo až k vstupným dverám zákazníkov.

Nábor nových vodičov je súčasťou kampane, ktorá má pripomenúť zákazníkom, že aj Pizza Hut im dokáže doručiť objednávku až na prah domu.

Pizza Hut čelí tvrdej konkurencii ďalších amerických reťazcov, vrátane spoločnosti Domino, ktoré vďaka technológiám a mobilným aplikáciám získali verných klientov. V uplynulom štvrťroku spoločnosť Pizza Hut zaznamenala 3-% pokles tržieb, zatiaľ čo Domino medzičasom dosiahol na domácom trhu ich nárast o 10 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.