Počas letných horúčav sa môžu ľudia v centre Dolného Kubína osviežiť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Dolný Kubín 22. júla (TASR) - Počas tropických letných dní sa môžu obyvatelia Dolného Kubína osviežiť vo fontáne na Hviezdoslavovom námestí a v troch napájačkách na pitnú vodu. Priamo v centre mesta sú pripravené aj rozprašovače vody, ktoré sa spúšťajú pri vyšších teplotách.

"Fontány slúžia hlavne na okrášlenie a spestrenie života našich obyvateľov. Preto upozorňujeme, že voda vo fontánach nie je pitná. Ak sa niekto chce napiť, slúžia na to tri napájačky na pitnú vodu, ktoré sa nachádzajú v centre," povedal vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na dolnokubínskom mestskom úrade Miroslav Kosmeľ.

Fontána na Hviezdoslavovom námestí je pustená denne v čase od 7.00 do 23.00 h. "Fontána v parku Martina Kukučína je v súčasnej dobe z technických príčin odstavená. Predpokladaný termín odstránenia chyby je do konca augusta tohto roka," doplnil Kosmeľ s tým, že fontány v meste sú sprístupnené spravidla od mája až do septembra.

Napájačky na pitnú vodu sa nachádzajú oproti evanjelickému kostolu na Hviezdoslavovom námestí, pri Kostole Povýšenia sv. Kríža na Námestí Jána Vojtaššáka a pred obchodom s potravinami na Radlinského ulici. "Radnica vyčlenila v rozpočte mesta na rok 2017 na prevádzkovanie okrasných fontán a napájačiek sumu vo výške 2500 eur," ozrejmil vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.