ME18: Slovenské basketbalistky zvíťazili nad Ukrajinou 64:57

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dublin 7. augusta (TASR) - Slovenská basketbalová reprezentácia hráčok do 18 rokov zvíťazia v zápase D-skupiny B-divízie majstrovstiev Európy nad Ukrajinou 64:57. Najlepšou strelkyňou tímu trénera Tomáša Kačmarika bola s 15 bodmi Martina Machalová. Ďalší zápas Sloveniek je na programe v utorok 8. augusta o 19.15 SELČ, ich súperkami budú rovesníčky z Macedónska.

Hlas po zápase:

Tomáš Kačmarik, tréner SR: „Nastupovali sme pre nás do dôležitého zápasu, ba priam až kľúčového. Boli sme totiž v neľahkej situácii, keďže sme v sobotu vysoko prehrali s Írkami. V prvom rade bolo potrebné u dievčat dať hlavy do poriadku a skoncentrovať ich. Išli sme hneď v úvode do vedenia o desať bodov, dodržiavali sme taktické pokyny. Potom sme však od nich upustili, polčas sme preto prehrali. Po veľmi tvrdom dohovore cez prestávku sme opäť zabojovali, pred záverečnou štvrtinou sme prehrávali o bod, všetko bolo otvorené. Ukázali sme veľké srdce a bojovnosť. Som nesmierne hrdý na dievčatá, výhru sme si zaslúžili. Stále tak zostávame v hre o postup medzi osem najlepších, chceme o to zabojovať v záverečných dvoch zápasoch v skupine.“