V Prievidzi počas hodov udelia in memoriam čestné občianstvo

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Remiaš

Prievidza 9. augusta (TASR) - Nasledujúci víkend v Prievidzi bude patriť hodovaniu. Program ponúkne 12. a 13. augusta tradičné Hody pri dychovke, Prievidzskú púť k Nanebovzatej Panne Márii či Deň susedov v mestskej časti Necpaly, informovala TASR Nina Pekárová z Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Prievidzské hody otvorí v sobotu 12. augusta ráno Blší trh s výpredajom kníh na Námestí slobody, popoludní sa bude môcť verejnosť prísť zabaviť do Necpál na "starú cestu" na podujatie Deň dobrých susedov, ktoré ponúkne súťaže, atrakcie, remeselníkov či vystúpenie Necpalanky. Kultúrny program doplní v tento deň i tradičné stretnutie rodákov hornej Nitry, futbalový turnaj v areáli Základnej školy na Rastislavovej ulici a 13. augusta Hody pri dychovke na Námestí slobody.

Súčasťou hodového programu je aj Prievidzská púť k Nanebovzatej Panne Márii na Mariánskom vŕšku, ktorú pripravila prievidzská farnosť a potrvá celý víkend. Podobne ako po minulé roky ponúkne aktivity v podobe vešper, svätých omší, divadla a Dňa farnosti. Mesto tiež počas púte udelí in memoriam čestné občianstvo svojmu rodákovi, kňazovi, historikovi a publicistovi Mikulášovi Mišíkovi pri príležitosti 110. výročia jeho narodenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.