Na zlúčenie SSC s NDS sa vytvorila na ministerstve dopravy komisia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 10. augusta (TASR) - Na zlúčenie Slovenskej správy ciest (SSC) a Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) vytvorilo ministerstvo dopravy pod vedením Árpáda Érseka (Most-Híd) komisiu. Tá podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej posudzuje všetky podstatné aspekty tohto procesu.

"Samotný termín zlúčenia bude záležať od záverov tejto komisie a odborných posudkov, ktoré bude nutné v súvislosti so zlúčením spoločností vykonať," uviedla Ducká pre TASR.

Cieľom ministerstva je podľa jej slov to, aby už budúcoročnú zimnú údržbu zabezpečovala jedna spoločnosť, ktorá vzíde zo zlúčenia SSC a NDS. "Definitívne to však budeme môcť potvrdiť, až keď budú k dispozícii všetky odborné stanoviská," avizovala hovorkyňa.

O tom, že zvažuje zlúčenie týchto dvoch spoločností, začal minister hovoriť v novembri minulého roka. Obidve firmy spadajú pod ministerstvo dopravy, NDS má na starosti diaľnice a rýchlostné cesty a SSC zase cesty I. triedy.

Na investície majú pritom obidve spoločnosti v rozpočte na tento rok naplánovanú sumu 69,8 milióna eur. Ide o financie mimo eurofondových zdrojov. V porovnaní s rokom 2016 je to zvýšenie o 32,5 milióna eur. Dôvodom takéhoto nárastu je zvýšenie financií pre SSC, ktoré sú potrebné na prípravu eurofondových projektov na výstavbu ciest.

Na údržbu a opravy ciest majú obidve spoločnosti na tento rok naplánovanú sumu takmer 65 miliónov eur. V porovnaní s rokom 2016 však ide o zníženie o 4,73 milióna eur. Dôvodom poklesu je zníženie financií z rozpočtu pre NDS na údržbu a opravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.