V horúčavách sa výkonnosť fotovoltických panelov znižuje

Ilustračná snímka Foto: Ortuť teplomera ukazuje 35 stupňov Celzia 1. júla 2012 v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 10. augusta (TASR) - Aktuálne vysoké teploty nevplývajú pozitívne ani na výkon fotovoltických panelov. Uviedla to pre TASR riaditeľka Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) Veronika Galeková.

"V horúčavách sa výkonnosť fotovoltických panelov znižuje. S vyššou teplotou je nižšie napätie, a teda sa znižuje aj výkon. Pokles predstavuje 0,35 až 0,5 % na jeden stupeň Celzia nad úrovňou asi 25 stupňov Celzia vonkajšej teploty. Pri tejto teplote sa panely totiž testujú na optimálny výkon," spresnila.

"Podľa informácií dostupných Ministerstvu hospodárstva (MH) SR je inštalovaný výkon fotovoltických panelov elektrární poberajúcich podporu podľa zákona číslo 309 z roku 2009 vo výške 530 megawattov (MW). Výkon fotovoltických zariadení podporených projektom Zelená domácnostiam (podľa už uhradených poukážok) je 5,12 MW," doplnil aktuálny stav fotovoltiky Juraj Rybanský z odboru komunikácie MH SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.