Zákaz kúpania na Kuchajde naďalej trvá, kvalita vody je nevyhovujúca

Na archívnej snímke ľudia na prírodnom kúpalisku Kuchajda. Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 11. augusta (TASR) - Na prírodnom kúpalisku Kuchajda v bratislavskom Novom Meste platí naďalej zákaz kúpania. Kvalita vody je totiž stále nevyhovujúca. TASR o tom informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová.

Podľa výsledkov laboratórnych rozborov zo 7. augusta naďalej pretrváva nevyhovujúca kvalita vody na kúpanie v mikrobiologickom ukazovateli črevné enterokoky. "Obnovu kúpania môže hygienik povoliť až na základe vyhovujúcich laboratórnych výsledkov vody," podotkla Nosálová. Verejnosť o tom bude RÚVZ informovať prostredníctvom webovej stránky i sociálnej siete. Kontrolné rozbory sa budú vykonávať v priebehu 33. kalendárneho týždňa.

Na prírodnom kúpalisku Kuchajda vydal RÚVZ zákaz kúpania začiatkom augusta, a to na základe výsledkov rozboru vzoriek vody, ktoré odobral 24. a opakovane 31. júla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.