Prednáška na bojnickom zámku priblíži drevokazný hmyz

Na snímke Bojnický zámok ožiarený slnkom. Foto: TASR/Alexandra Mošková

Bojnice 11. augusta (TASR) - Drevokazný hmyz, s ktorým sa stretávajú reštaurátori pri svojej práci, priblíži prednáška pod názvom Na zahryznutie na zámku v Bojniciach. Rozprávanie reštaurátorky Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice v rámci cyklu 12 prednášok Za zámockou bránou si budú môcť návštevníci prísť vypočuť 23. augusta, informovala kultúrno-propagačná manažérka bojnického múzea Petra Gordíková.

"Reštaurátorka Gabriela Pösová si po svojej marcovej prednáške o postupoch pri úprave sôch tentoraz pre verejnosť pripravila ďalší z problémov, s ktorými sa reštaurátor pri svojej práci často stretáva. Je ním drevokazný hmyz, ktorý si rád pochutnáva na vzácnych zbierkových predmetoch z rôznych storočí," priblížila Gordíková.

Návštevníci sa na prednáške podľa nej dozvedia o tom, ako sa drevokazný hmyz do dreva dostáva, ako sa správa a ako následne reštaurátor napadnutý predmet ošetrí a reštauruje.

Dejiskom podujatia bude od 15.00 h klubovňa Bojnického zámku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.