Dvojročný chlapec zomrel v rozpálenom aute

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Bludenz 17. augusta (TASR) - Dvojročný chlapec zomrel v Rakúsku po tom, ako ho matka s priateľom nechala niekoľko hodín v aute v čase, keď bolo vonku okolo 30 stupňov Celzia. Oznámila to dnes polícia.

Sedemnásťročná matka s priateľom zanechali dieťa v aute úmyselne. Dvojica nechcela podľa vlastných slov dieťa budiť, keď po dlhej ceste v aute zaspalo. Obaja sa tak pobrali do svojho bytu, kde sami zaspali a na niekoľko hodín na dieťa zabudli. Keď si pre dvojročného chlapčeka znova prišli do auta, bol už po smrti.

Nešťastie sa podľa agentúry DPA stalo v utorok v okrese Bludenz v spolkovej krajine Vorarlbersko na západe Rakúska. O prípade ako prvý informoval regionálny denník Neue Vorarlberger Tageszeitung.

Oficiálna príčina smrti dosiaľ stanovená nebola, predpokladá sa však, že pôjde o dôsledok prehriatia organizmu. V tomto prípade by bolo voči matke vznesené podozrenie z neúmyselného zabitia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.