Ministri za Most-Híd: Dianie na politickej scéne je neúcta k občanom

Lucia Žitňanská Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 24. augusta (TASR) - Ministri za Most-Híd Lucia Žitňanská (spravodlivosť), László Sólymos (životné prostredie) a Árpád Érsek (doprava) vyzývajú lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. Dianie na politickej scéne považujú za prejav "neúcty voči všetkým občanom Slovenska vrátane voličov vládnych strán" a pokračovanie aktuálneho stavu je pre nich neprijateľné.

"Strana Most-Híd vstupovala do tejto vládnej koalície a vlády preto, aby mohla plniť svoj program. Aktuálna kríza výrazne spomaľuje procesy na ministerstvách a zároveň znemožňuje poctivú a zodpovednú prácu nás ministrov. Pokračovanie takéhoto stavu je pre nás neprijateľné,"
píšu v stanovisku ministri Mosta-Híd. Za vzniknutej situácie nevedia napĺňať priority z Programového vyhlásenia vlády a potom je podľa nich otázne, či má zmysel takto pokračovať.

"Vyzývame preto lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. Jedine rokovaním je možné dosiahnuť definitívne a rýchle ukončenie krízy. Na to je predovšetkým potrebné, aby strany mali ochotu neodkladne nájsť rozumné kompromisy. Občanom sme sľúbili stabilnú vládu a je našou zodpovednosťou tento náš sľub aj napĺňať,"
zdôrazňujú ministri.

Lídri sa majú zísť v piatok (25.8.) na koaličnej rade, kde majú riešiť krízu v koalícii, ktorá vznikla po vypovedaní koaličnej zmluvy šéfom SNS Andrejom Dankom. Trvá už tretí týždeň. Napätie zvyšujú aj odkazy cez médiá. Dnes bude rokovať predsedníctvo SNS, ktoré by malo dať odpoveď, ako budú národniari v politike pokračovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.