Hodnotenie slovenských univerzít: UKF skončila na piatom mieste

Ilustračná fotografia. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 25. augusta (TASR) - Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa v najnovšom rebríčku Scimago Institutions Ranking (SIR) umiestnila medzi 12 hodnotenými slovenskými univerzitami na piatom mieste. Podľa slov Ivony Fraňovej z UKF dosiahla univerzita v tohtoročnom hodnotení najlepší výsledok od svojho zaradenia do rebríčka SIR v roku 2013.

"Do tohto rebríčka sa dostávajú univerzity, ktoré publikovali aspoň 100 vedeckých dokumentov v celosvetovej databáze Scopus od Elsevier. UKF obsadila v celkovom hodnotení 630. miesto. To je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zlepšenie o 32 miest a od minulého roka o 19 miest v rebríčku," skonštatovala Fraňová.

Cieľom hodnotenia SIR je poukázať na vedecké, ekonomické a sociálne charakteristiky výskumných inštitúcií v približne 130 krajinách po celom svete. Hodnotenie vytvára rebríček podľa indikátora, ktorý kombinuje tri hlavné oblasti. Sú nimi výskum, inovácie a spoločenský vplyv.

UKF v Nitre zaznamenala zlepšenie v oblasti vedy a výskumu, čo prinieslo zlepšenie aj v celkovom umiestnení. „Kým v roku 2016 získala UKF v celkom hodnotení podľa kompozitného indikátora 80. miesto a vo vede a výskume 73. miesto, podľa hodnotenia SIR 2017 je UKF celkovo na 71. a vo vede a výskume na 64. mieste. Hodnoty v oblasti inovácií a spoločenského vplyvu sú síce nižšie, ale vzhľadom na váhu výskumu sa aj napriek tomu umiestnenie našej univerzity výrazne zlepšilo,“ doplnila Fraňová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.