Slováci sa chcú proti Talianom vytiahnuť, chorý Paták stále absentuje

Na snímke tréner Andrej Kravárik počas tréningu na majstrovstvách Európy vo volejbale mužov v poľskom meste Štetín v sobotu 26. augusta 2017. Foto: TASR/Martin Baumann

Štetín 26. augusta (TASR) - Voľný deň na majstrovstvách Európy v Poľsku venovali slovenskí volejbalisti príprave na najbližšieho súpera. Tréning absolvovali zverenci Andreja Kravárika bez Mateja Patáka, ktorý bojuje s virózou. Dvadsaťsedemročný smečiar chýbal v prvom zápase proti Česku aj jeho štart proti Taliansku je napriek zlepšeniu vylúčený.

"Matejov stav sa oproti včerajšku omnoho zlepšil, predtým mal vysoké horúčky a hnačku. Večer sme čakali na lekára, ktorý prišiel až po skončení zápasu Nemecka s Talianskom okolo polnoci. Dostal lieky, nejaké sme ešte išli kúpiť v noci do lekárne. Ráno už mu bolo lepšie, bol aj na raňajkách, predtým v podstate nejedol," povedal pre TASR manažér tímu Ján Uhlárik. "Nebudem nič skrývať, nechceme to s ním unáhliť. V zápase sa objaví, ale skôr len na rozcvičke, aby si zasmečoval a dostal sa do atmosféry a mierneho rytmu. Skôr by sme ho chceli využiť až v poslednom zápase proti Nemecku," uviedol tréner Andrej Kravárik.

Taliani, držitelia bronzových medailí z predchádzajúceho kontinentálneho šampionátu, prehrali v piatkovej päťsetovej dráme s Nemeckom. Zápas v hľadisku sledoval realizačný tím Slovenska a našiel niekoľko poznatkov. "Nemci sú hrateľňejší, ako Taliani, aj keď s nimi zvíťazili. Taliani majú omladené mužstvo, ale systém sa nezmenil. Rýchla hra, rýchla streľba do krajov, to je gro ich volejbalu. V obrane čítajú hru na sieti, takže nič prekvapivého, ich systém je prepracovaný už dlhé roky. Vieme o nich dosť, je otázne, ako sa k tomu postavíme my, ako súpera zatlačíme, tým pádom môžeme pomýšľať na úspešný zápas," povedal Kravárik, ktorý svojim zverencom verí. "Je len na nich, aby po včerajšom zbabranom zápase ukázali, čo je v nich. Ja im to zo srdca prajem."

Stretnutie Slovensko - Taliansko je na programe v štetínskej Azoty aréne v nedeľu o 17.30 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.