Samozvaný Guru dostal za znásilnenie dvoch žien 20 rokov

ilustračné foto Foto: TASR/AP

Rohtak 29. augusta (TASR) - Samozvaného indického duchovného vodcu Gurmíta Ráma Rahíma usvedčeného zo znásilnenia dvoch žien odsúdili v pondelok na 20 rokov odňatia slobody. Za každé znásilnenie mu súd vymeral desaťročný trest. Indické médiá predtým nesprávne uvádzali, že súd poslal Rahíma za mreže na desať rokov za obe znásilnenia, informovala agentúra DPA.

Rozhodnutie o výške trestu si samozvaný guru vypočul vo väznici v meste Rohtak v štáte Harijána v severnej Indii, kde sa nachádza od piatka. Pojednávanie sprevádzali najprísnejšie bezpečnostné opatrenia.

Rahíma (50) uznal v piatok súd za vinného zo znásilnenia svojich dvoch stúpenkýň v roku 2002.

Po usvedčení súdom vypukli v meste Pančkula v štáte Harijána násilnosti medzi stúpencami duchovného a bezpečnostnými silami. Polícia zadržala najmenej 600 ľudí a podnikla razie vo vyše 90 centrách tejto sekty. Zhabala sekery, železné tyče i zápalné bomby.

Vláda a armáda nasadili do miest Rohtak a Pančkula tisíce príslušníkov policajných zložiek, polovojenských jednotiek a vojakov. Cieľom je predísť podobným výtržnostiam, aké nasledovali po piatkovom rozsudku.

Násilnosti a chaos, ktoré v nedeľu odsúdil indický premiér Naréndra Módí, si dosiaľ vyžiadali 38 mŕtvych a vyše 250 zranených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.