Proces s expredsedom Matice slovenskej vytýčili na 6. septembra

Jozef M. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 29. augusta (TASR) - Proces s bývalým predsedom Matice slovenskej (MS) Jozefom M. - odvolacie konanie je na Krajskom súde (KS) v Bratislave naplánované na stredu 6. septembra. "V tejto chvíli odvolací Krajský súd neeviduje prekážku v predmetnom trestnom konaní," uviedol pre TASR hovorca KS Pavol Adamčiak.

Krajský súd v Bratislave na začiatku júna nemohol rozhodnúť v prípade bývalého šéfa Matice slovenskej Jozefa M. Obžalovanému sa totiž výrazne zhoršil zdravotný stav a bol vtedy hospitalizovaný v nemocnici. Jozef M. však trvá na osobnej účasti na súde.

Okresný súd Bratislava III v decembri 2016 rozhodol, že bývalý dlhoročný predseda Matice slovenskej Jozef M. porušil svoje povinnosti, keď v roku 2007 rozhodol o prevzatí dlhu Matičného fondu v celkovej výške 202.393,55 eura (6.097.308,20 Sk). Obžalovaného uznal za vinného zo spáchania prečinu porušenia povinností pri správe cudzieho majetku.

Expredsedovi MS vymeral prvostupňový súd jednoročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na dva roky. Jozef M. svoju vinu odmieta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.