Izraelskí zákonodarcovia navštívili po dvoch rokoch Chrámovú horu

Pohľad na mostík pre chodcov vedúci k Chrámovej hore v Jeruzaleme. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 29. augusta (TASR) - Po prvý raz za posledné dva roky navštívili dnes izraelskí zákonodarcovia Chrámovú horu v Jeruzaleme, moslimami nazývanú Vznešená svätyňa.

Podľa agentúry AP bolo cieľom návštevy dvojice izraelských zákonodarcov otestovať nálady v krajine. Vláda premiéra Benjamina Netanjahua totiž zvažuje povolenie takýchto návštev - zakázaných koncom roka 2015 z obáv, že by zvyšovali napätie.

Chrámová hora bola nedávno dejiskom napätia medzi Izraelom a Palestínčanmi. Kríza vypukla po tom, ako Izrael umiestnil detektory kovov pred vchody do tohto komplexu v reakcii na zabitie dvoch izraelských policajtov palestínskym ozbrojencom.

Nové bezpečnostné opatrenia Izraela vyvolali nepokoje medzi Palestínčanmi. Izrael napokon po slovnej intervencii USA, Jordánska a ďalších medzinárodných hráčov všetky sporné zariadenia odstránil a situácia sa relatívne upokojila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.