Približne 50 % sporiacich Slovákov si odkladá mesačne 20 až 50 eur

Foto: TASR/AP

Bratislava 30. augusta (TASR) - Až 96 % ľudí považuje pravidelné sporenie za dôležité. Približne polovica sporiacich Slovákov odkladá mesačne sumu od 20 do 50 eur. Ukázal to prieskum VÚB banky.

Optimálny čas na založenie pravidelného sporenia je od narodenia dieťaťa. Ďalšie míľniky v živote človeka, ktoré motivujú k sporeniu sú prvé zamestnanie, hypotéka a v neposlednom rade dôchodok.

Na Slovensku je zvykom, že deti dostávajú od svojich blízkych okrem vecných darov aj peňažné dary. Tie rodičia deťom ukladajú spravidla na detské bankové produkty, ktoré banky na Slovensku ponúkajú. Na detských produktoch, ako tvrdia viacerí finanční experti a psychológovia, sa deti môžu naučiť hospodáriť s peniazmi.

Podľa Petra Juroša, odborníka na financie z Partners Group SK, sporenie a vreckové pomáha deťom pochopiť skutočnú hodnotu peňazí. Učia sa pri ňom správne hospodáriť a zároveň rozvíja ich osobnosť. Vlastnými peniazmi získavajú sebavedomie, pocit slobody a samostatnosti, čo je najlepšia príprava na dospelosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.