Deň obcí pravnianskej doliny bude patriť jedlu i piesňam

Návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičnú fazuľovú polievku. Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Nitrianske Pravno 13. septembra (TASR) - Sviatkom tradičných dedinských pokrmov, zvykoslovia, piesní a ľudových krojov je Deň obcí pravnianskej doliny. Piaty ročník podujatia zavíta do centra Nitrianskeho Pravna v okrese Prievidza v sobotu 16. septembra, informovala projektová manažérka občianskeho združenia Hornonitrie Radka Kulaviaková.

"Podujatie sa v srdci Hornonitria koná už po piaty raz a stále sa teší veľkej obľube domácich i ochutnávačov z okolitých obcí. Program podujatia je bohatý, v jeho úvode budú dominovať spevácke skupiny Karpatských Nemcov žijúcich na území deviatich obcí, trochu inú muziku ľuďom priblíži hosť podujatia Nebeská muzika z Terchovej," uviedla Kulaviaková.

Oslavy mikroregiónu obcí podľa nej spestria aj tento rok špeciality typické len pre severnú časť okresu Prievidza, ktoré budú starostovia z pravnianskej doliny spolu so svojimi kuchárskymi kolektívmi chystať od skorého rána. "Návštevníci tak budú môcť na námestí od 13.00 h ochutnať praženiny, fazuľovú polievku, jepo, makové či orechové šúľance," vymenovala.

Neodmysliteľnou súčasťou osláv mikroregiónu je tiež jarmok remeselníkov, ktorým združenie každoročne podporuje zručných domácich majstrov. "V tomto roku je podujatie pri príležitosti osláv 20. výročia občianskeho združenia Hornonitrie obohatené o fotografickú výstavu z regiónu pod názvom Otváranie očí II. – Sepulkrálne umenie Hornonitria, ktorá je sprístupnená v priestoroch historickej radnice Obecného úradu v Nitrianskom Pravne," dodala Kulaviaková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.