Španielska federácia odvolala Martinezovú z postu kapitánky

Conchita Martinezová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Madrid 15. septembra (TASR) - Kráľovská španielska tenisová federácia (RFET) odvolala vo štvrtok Conchitu Martinezovú z pozície kapitánky daviscupovej aj fedcupovej reprezentácie. Predstavitelia federácie sa tak rozhodli po zasadnutí v Barcelone.

"Odviedla vynikajúcu prácu, no rozhodli sme sa pre zmenu. V roku 2018 čakajú na naše tímy nové výzvy," priniesla agentúra DPA stanovisko RFET. Španielsko prehralo v aprílovom štvrťfinále Davisovho pohára so Srbskom, s Pohárom federácie sa rozlúčilo už vo februárovom prvom kole, v ktorom podľahlo Česku. Martinezová bola kapitánka fedcupového družstva od roku 2013, daviscupový tím prebrala o dva roky neskôr.

"Som sklamaná a nespokojná s RFET, ktorá mi oznámila, že už so mnou neráta do nasledujúcej sezóny. Veľmi ďakujem našim hráčom, bola to pozitívna skúsenosť, prežila som si emócie, keď sme hájili farby Španielska. Moja motivácia je rovnaká ako v prvý deň, rada by som pokračovala. Rozhodnutie bolo jednostranné, po mojom prínose pre španielsky tenis som si nezaslúžila takýto koniec. Bolo to bez rešpektu," vyhlásila Martinezová.

Vedenie RFET oznámi mená nových kapitánov v najbližších dňoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.