V irackom Kirkúku vypukli potýčky súvisiace s kurdským referendom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bagdad 19. septembra (TASR) - Úrady v irackom meste Kirkúk vyhlásili nočný zákaz vychádzania po tom, čo tam v čase príprav na referendum o nezávislosti severoirackého Kurdistanu vypukli potýčky medzi príslušníkmi kurdskej a turkménskej menšiny. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Predstaviteľ hnutia Iracký turkménsky front Muhammad Kanaán uviedol, že na jednu z kancelárií hnutia spustili v noci paľbu kurdskí ozbrojenci na motocykloch. Stráž paľbu opätovala, pričom jeden z útočníkov zahynul a ďalší dvaja utrpeli zranenia.

Podľa Kanaána o niekoľko hodín neskôr zaútočila policajná hliadka, ktorej členom bol aj brat zastreleného útočníka, na inú kanceláriu hnutia, čo vyvolalo ozbrojenú potýčku. Tú ukončil až príjazd etnicky zmiešanej jednotky bezpečnostných síl.

Nezáväzné referendum o nezávislosti severoirackého Kurdistanu, ktoré je naplánované na 25. septembra, zahŕňa aj sporné oblasti, ako napríklad Kirkúk, ktorý je domovom Turkménov, Arabov, Kurdov i kresťanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.