Zo súdu v Györi ušiel väzeň, medzinárodný zatykač ešte stále nevydali

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 20. septembra (TASR) - Pre administratívne prekážky nie je ešte ani týždeň po úteku väzňa z okresného súdu v severomaďarskom Györi vydaný naňho medzinárodný zatykač. Píše o tom dnes internetové vydanie denníka Bors, podľa ktorého možno z Györu za hodinu pricestovať k rakúskym hraniciam.

Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy denníku uviedla, že na odsúdeného Krisztiána Zvezdovicsa iniciovali na okresnej prokuratúre vydanie európskeho a medzinárodného zatykača. Polícia v súvislosti s útekom dostala od občanov niekoľko informácií, ktoré analyzuje.

Prokuratúra Borsu potvrdila, že podanie polície prevzala, a oznámila, že teraz ona sama musí vydanie zatykača iniciovať na súde -čo si vyžiada ďalšie dni.

Denník zistil, že Zvezdovics, ktorý si odpykáva trest od roku 2013 za trestné činy lúpeže a krádeže, má príspevky na spoločenských sieťach. Neznamená to síce, že ich písal sám - mohol tým aj niekoho poveriť -, nemožno však vylúčiť, že vo väzení disponoval napríklad smartfónom či tabletom, s ktorým bol v kontakte s vonkajším svetom a mohol si pomocou neho napríklad zorganizovať aj útek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.