Témou stretnutia Danka a Sobotku v Prahe bola aj kvalita potravín

Na snímke vpravo predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a vľavo predseda Národnej rady SR Andrej Danko počas oficiálnej návštevy v Prahe 25. septembra 2017. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Praha 25. septembra (TASR) - Česko-slovenské priateľstvo a koordinácia sú veľmi dôležité, aby obe krajiny mohli v Európe presadzovať národné záujmy, uviedol dnes český premiér Bohuslav Sobotka pri prijatí predsedu Národnej rady SR Andreja Danka. Stretnutie s predsedom českej vlády je vôbec prvým bodom dvojdňovej oficiálnej návštevy (25.-26.9.), ktorú Danko spolu s ďalšími členmi slovenskej delegácie absolvuje v Českej republike.

"I nedávne stretnutie našich vlád potvrdilo, že naše vzťahy sú veľmi blízke a priateľské a domnievam sa, že práve v súčasnej Európe čeliacej množstvu problémov je to situácia, ktorú je potrebné udržať," uviedol na stretnutí Sobotka.

Na snímke vľavo predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a druhý sprava predseda Národnej rady SR Andrej Danko počas oficiálnej návštevy v Prahe 25. septembra 2017. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Danko ocenil, že na spoločné, približne polhodinové rokovanie si Sobotka vyhradil čas i napriek hektickému dňu, keďže sa práve na dnešnom rokovaní českej vlády rozhoduje o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2018. V samotnej diskusii hovorili o doterajšej spolupráci vrátane spoločného postupu v boji za jednotnú kvalitu potravín v EÚ; témou boli aj možné prieniky do budúcnosti.

"Som rád, že sme sa dotkli témy spolupráce v oblasti obranného priemyslu, ďalších tém, napríklad v oblasti sociálnych práv, ktoré nás môžu zbližovať, o vzťahoch vo V4, a hovorili sme aj o budúcom roku, ktorým chceme dôstojne osláviť viacero dôležitých výročí v česko-slovenskej histórii," uviedol Danko.

V rozhovore neobišli ani nadchádzajúce parlamentné voľby v ČR. "Ja som vyjadril presvedčenie, že z októbrových volieb vzíde vláda kontinuity a rozvahy," povedal predseda NR SR.

Predseda NR SR sa po rokovaní s českým premiérom v Prahe presunul do Mladej Boleslavi, kde sa odohrá väčšina dnešného programu. V spoločnosti predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jana Hamáčka sa zúčastní na slávnostnom odhalení lavičky Václava Havla, navštívi múzeum letectva i múzeum venované mladoboleslavskej automobilke a v programe je tiež stretnutie s predstaviteľmi podnikateľskej sféry.

V utorok čaká Danka oficiálne rokovanie s Hamáčkom i predsedom Senátu ČR Milanom Štěchom a takisto ho prijme pražský kardinál Dominik Duka. Danko sa stretne aj s krajanmi: zúčastní sa na oficiálnej prezentácii knihy muzikologičky Agaty Schindler Maličká slzička – Nacizmus a jeho ničivé dôsledky v životoch stredoeurópskych hudobníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.