Trump a Guterres sa tešia: V Saudskej Arábii môžu ženy šóférovať

Na archívnej snímke americký prezident Donald Trump (uprostred vľavo) sa rozpráva so saudsko-arabským kráľom Salmánom (uprostred vpravo), vpravo sedí prvá dáma USA Melania Trumpová/span> Foto: TASR/AP

Rijád 27. septembra (TASR) - Generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov Antónia Guterresa potešilo nariadenie Saudskoarabského kráľa Salmána, podľa ktorého budú v tomto kráľovstve môcť vodičské oprávnenie okrem mužov získavať aj ženy. Informuje o tom agentúra AP:

"Vítam rozhodnutie Saudskej Arábie zrušiť zákaz šoférovania pre ženy. Je to dôležitý krok správnym smerom," napísal dnes šéf svetovej organizácie v statuse na Twitteri.

Podobne pozitívne prijal tento krok aj americký prezident Donald Trump. Podľa tlačového úradu Bieleho domu Trump zmienenú zmenu zhodnotil ako "pozitívny krok s cieľom presadzovať práva a možnosti saudskoarabských žien".

Saudská Arábia bola doposiaľ jedinou krajinou na svete, kde smeli riadiť motorové vozidlo iba muži. Saudskoarabský kráľ Salmán v utorok nariadil orgánom, aby vydávali vodičské preukazy mužom aj ženám. Opatrenie začne platiť od júna budúceho roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.