Veľvyslanec Japonska ocenil P. Sinčáka a organizátorov Nippon víkendu

Na archívnej foto budova Technickej univerzity v Košiciach. Foto: FOTO TASR - František Iván

Košice 29. septembra (TASR) – Cenu japonského veľvyslanca získal vedúci katedry kybernetiky a umelej inteligencie Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (FEI TUKE) Peter Sinčák a organizátori už tradičného košického podujatia Nippon víkend. Dnes večer im ich v Košiciach udelí japonský veľvyslanec v SR Jun Shimmi. TASR o tom informovalo Veľvyslanectvo Japonska v SR.

Profesorovi Sinčákovi patrí cena za dlhoročný prínos v oblasti propagácie umelej inteligencie a pri prehlbovaní vzájomného porozumenia medzi Japonskom a Slovenskom. Ocenený je autorom a spoluautorom viac než 100 vedeckých príspevkov na medzinárodných konferenciách po celom svete a v odborných časopisoch, je aj autorom dvoch samostatných monografií. Aktívne spolupracuje s viacerými japonskými univerzitami, vedeckými inštitúciami a odborníkmi.

Organizátorov podujatia Nippon víkend sa veľvyslanec rozhodol oceniť za dlhoročný prínos pri prehlbovaní priateľstva a vzájomného porozumenia medzi oboma krajinami. Od roku 2008 organizuje skupina nadšencov japonskej kultúry a priateľov Japonska v Košiciach podujatie zamerané na predstavenie japonskej kultúry. V tomto roku sa konal už jeho desiaty ročník.

V SR bola Cena veľvyslanca Japonska udelená po prvý raz v roku 2014 združeniu Anime Crew, organizátorovi festivalov Comics Salón a AnimeSHOW, v ďalších rokoch ju získali tri významné osobnosti a inštitúcia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.