Hlavná budova autobusovej stanice v Komárne dostane nový vzhľad

Komárno. Foto: TASR/Milan Drozd

Komárno 11. októbra (TASR) - Príspevková organizácia mesta Komárno Comorra Servis v týchto dňoch rekonštruuje hlavnú budovu komárňanskej autobusovej stanice. Ako TASR informoval Péter Szitás zo sekretariátu primátora, organizácia získala na obnovu budovy finančné prostriedky od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na základe podaného projektu.

V rámci projektu vybuduje Comorra Servis aj tepelnú izoláciu centrálnej autobusovej stanice. "Celkové náklady prác budú v hodnote 93.813 eur," povedal Szitás.

Práce potrvajú pravdepodobne do polovice októbra. Na steny budovy a strechu umiestnili hrubú tepelnú izoláciu, vymenili okná, pribudnú aj chodníky s bezbariérovým prístupom. "V uplynulých rokoch sme v budove vymenili kotolňu. Pripravený je už ďalší projekt, ktorého cieľom je rekonštrukcia interiéru budovy a úprava vonkajšieho terénu zo zdrojov Európskej únie. Okrem toho by sa mohol prevádzkovať elektrický autobus medzi severnou a južnou časťou Komárna. Rekonštrukcia ostatných mestských autobusových zastávok je v štádiu riešenia. So zapojením spoločností, ktoré tam inzerujú, by sme chceli dať nový vzhľad jednotlivým zastávkam," priblížil zástupca primátora Béla Keszegh.

Podľa primátora mesta Lászlóa Stubendeka je dôležitým vytýčeným cieľom zlepšenie situácie hromadnej dopravy, nakoľko v ustavične sa zväčšujúcej doprave treba vodičom ponúknuť reálne alternatívy. "Obnova centrálnej autobusovej stanice je dôležitá aj na regionálnej úrovni a poslúži aj vo vzraste turizmu. Vďaka účasti financovania z vonkajších zdrojov sa viditeľne skrášli budova, čo môže mať za následky aj nižšie režijné náklady s možnosťou úspory," dodal Stubendek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.