Pellegrini odcestoval do Ománu: Témou bude obchod, investície aj veda

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava/Maskat 14. októbra (TASR) – Podpora bilaterálnych vzťahov v oblasti obchodu, investícií, vedy, turistiky a akademickej spolupráce je cieľom štvordňovej pracovnej cesty do Ománu, na ktorú dnes odletel podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD). Vicepremiér vedie delegáciu slovenských podnikateľov a akademikov, ktorej súčasťou je aj minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) či poslanec Národnej rady (NR) SR Elemér Jakab (Most-Híd).

Návšteva sa uskutočňuje na pozvanie ománskej princeznej Moni bint Fahad bin Mahmoud al-Said, s ktorou Pellegrini počas prijatia na Slovensku v máji tohto roka diskutoval o spolupráci v oblasti vysokých škôl a vedy. Vicepremiér v Maskate vystúpi aj na rokovaní prvého slovensko-ománskeho podnikateľského fóra, ktorého cieľom je otvárať dvere podnikateľom na perspektívny ománsky trh či podpora cestovného ruchu.

S tým súvisí aj otvorenie nového sídla Honorárneho konzulátu v Ománe, ktorý pomôže slovenským občanom, ak sa ocitnú v núdzi. V rámci Pellegriniho pracovného programu je naplánované prijatie u ománskeho podpredsedu vlády Sayyida Fahd bin Mahmoud al-Saida, stretnutia s ministrami, podnikateľmi a finančníkmi, ako aj návšteva ekonomickej zóny Al Duqm a Univerzity Sultan Qaboos v Maskate.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.