Oblbla starenku: Podvodníčka vylákala od dôchodkyne 2110 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nové Zámky 17. októbra (TASR) - Podvodným konaním neznáma žena cez telefón vylákala od 79-ročnej dôchodkyne z Nových Zámkov finančnú hotovosť vo výške 2110 eur. Ako TASR informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, volajúca sa do telefónu predstavila ako jej sestra a požiadala ju, aby jej dala peniaze, nakoľko je vo finančnej tiesni.

Poškodená volajúcej prisľúbila, že peniaze pôjde vybrať do banky a dohodli si stretnutie. "Dôchodkyňa ešte v ten istý deň navštívila dve bankové inštitúcie, kde jej ale peniaze nevydali a tak zobrala všetky úspory, čo mala doma a išla na dohodnuté miesto. Cestou sa stretla s neznámym mužom, ktorý jej podal ruku a ona sa ho spýtala, či ho posiela Katka. Následne jej zobral peňaženku, vybral z nej dohodnuté peniaze a z miesta odišiel," povedala Bruchterová.

Až následne dôchodkyňa zistila, že ju podviedli. "Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Občanom polícia odporúča, ak ich telefonicky kontaktuje osoba, ktorá sa vydáva za ich príbuzného a žiada o finančnú pomoc, čo najskôr si overte, či skutočne telefonoval ich príbuzný a obratom mu zavolajte," ukončila nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.