Neurologická klinika v UNB získala prestížne diamantové ocenenie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 20. októbra (TASR) – Prácu neurológov v Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) ocenila medzinárodná organizácia. Diamantovú cenu udelila I. neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) a UNB Európska organizácia pre cievne mozgové príhody.

"Dokazuje to, že v našej nemocnici máme špičkové pracoviská a pôsobia v nich jedineční odborníci, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni," povedal generálny riaditeľ UNB Juraj Kovács.

Ročne na spomínanom pracovisku hospitalizujú približne 400 pacientov, z toho asi 350 s diagnózou akútneho mozgového infarktu. UNB tvrdí, že ide o jediné komplexné pracovisko na Slovensku, ktoré sa dokáže postarať o pacienta s mozgovo-cievnou príhodou vrátane endovaskulárnych výkonov nad rámec európskych štandardov.

Prvá neurologická klinika LF UK a UNB sa radí medzi najvýznamnejšie vedecké pracoviská Univerzity Komenského Bratislava. Získala štatút Centra excelentnosti pre náhle cievne mozgové príhody v rámci operačného programu EÚ, teraz k nemu pribudol štatút Diamantového centra pre liečbu cievnych mozgových príhod.

TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.