SZIJJÁRTÓ: V strednej Európe prevláda politika zdravého rozumu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: TASR/AP

Budapešť 25. októbra (TASR) - V strednej Európe prevláda politika zdravého rozumu, podľa ktorej by krajiny mali chrániť seba a svojich občanov - a na to je potrebná prísna ochrana štátnych hraníc, vyhlásil v stredu maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

"V tom, že jav migrácie bude trvať aj naďalej, vládne konsenzus," povedal šéf diplomacie v relácii 180 minút verejnoprávneho rozhlasu Kossuth Rádió. "A zhoda je aj v tom, že prisťahovalectvo je možné zrušiť v prípade, ak sa podarí zlikvidovať jeho príčiny," dodal.

Na to je však podľa jeho slov potrebné obnoviť schopnosť sebaobrany vo forme účinnej ochrany hraníc, pretože doposiaľ dosiahnuté výsledky - napríklad dodržanie dohody s Tureckom - sú závislé od dobrej vôle iných.

V súvislosti s úspechom medzinárodnej koalície v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS) Szijjártó poznamenal, že teroristi sú "rozhorčení a nahnevaní". Možno teda očakávať, že zneužitím prisťahovaleckej vlny sa v budúcnosti pokúsia dostať do Európy rekordné množstvo teroristov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.