Herec Rapp obvinil Kevina Spaceyho zo sexuálneho obťažovania

Kevin Spacey. Foto: TASR/AP

Londýn 30. októbra (TASR) - Oscarový filmový a divadelný herec Kevin Spacey uviedol, že je "zhrozený" zo svojho správania po tom, čo ho jeho kolega Anthony Rapp obvinil zo sexuálneho obťažovania, ku ktorému údajne došlo pred viac ako 30 rokmi, napísala v pondelok na svojej internetovej stránke spravodajská televízia Sky News.

Spacey na Twitteri uviedol, že si incident, o ktorom Rapp tvrdí, že sa odohral pred 31 rokmi, nepamätá, ale že ak k nemu skutočne došlo "čo najúprimnejšie sa ospravedlňuje". Po rokoch špekulácií o jeho súkromnom živote Spacey tiež uviedol, že v súčasnosti žije ako gej.

Anthony Rapp, ktorý je hviezdou televízneho seriálu Star Trek: Discovery, pre mediálnu spoločnosť BuzzFeed uviedol, že sa so Spaceym zoznámil v roku 1986, keď obaja účinkovali na Broadwayi. Rapp mal vtedy 14 rokov a Spacey 26. Rapp tvrdí, že ho Spacey pozval do svojho bytu na večierok, na ktorého konci ho zvalil na posteľ, obkročmo sa na neho posadil a dával mu sexuálne návrhy. Rappovi sa však podľa svojich vlastných slov podarilo Spaceyho zbaviť.

"Čím som starší a čím viac viem, tým väčšmi si uvedomujem, že mám šťastie, že nedošlo k niečomu horšiemu," povedal pre BuzzFeed Rapp.

"Úprimne povedané, ten incident si nepamätám, údajne k nemu došlo pred viac ako 30 rokmi. Ak som sa však vtedy správal tak, ako (Rapp) tvrdí, som mu za svoje nevhodné správanie pod vplyvom alkoholu dlžný čo najúprimnejšie ospravedlnenie," napísal na Twitteri Spacey. Slávny herec zároveň uviedol, že aby rozptýlil špekulácie o svojom súkromí, ktoré si vždy chránil, rozhodol sa v súvislosti s Rappovým obvinením priznať, že hoci v minulosti udržiaval ľúbostné vzťahy s mužmi aj ženami, v súčasnosti sa rozhodol, že bude žiť ako gej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.