Detroit doma zdolal Arizonu, NY Rangers otočili duel s Golden Knights

Na archívnej snímke slovenský hokejista Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP

New York 1. novembra (TASR) - Hokejisti Detroitu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Arizonou 5:3. V drese Red Wings odohral takmer 17 minút slovenský útočník Tomáš Tatar, bodovo sa však nepresadil a zapísal si jeden mínusový bod. Detroit dosiahol druhé víťazstvo za sebou.

Naopak, Arizona po prvom víťazstve v novej sezóne nad Philadelphiou (4:3 pp) nepridala druhý úspech a s tromi bodmi na konte zostáva suverénne najslabším tímom súťaže. "Tento zápas sme potrebovali zvládnuť. Hrali sme doma a navyše proti tímu, ktorý mal v nohách zápas z predošlej noci. Podarilo sa nám to, ťažili sme z dobrého vstupu do stretnutia. Potom prišli aj výpadky, ale celkovo sme predviedli kvalitný výkon," konštatoval kouč Red Wings Jeff Blashill.

Winnipeg opäť bez Marka Daňa v zostave vyhral v Minnesote 2:1, rozhodli o tom gólmi Kyle Connor a Nikolaj Ehlers. Wild nevyužili ani jednu z piatich presiloviek, brankára Connora Hellebuycka prekonal až v 46. minúte za stavu 0:2 Luke Kunin. "Počas presiloviek je potrebné, aby pätica na ľade rozmýšľala ako jeden muž. My máme piatich hráčov, ktorí nevedia predvídať, čo ten druhý urobí," vyhlásil tréner Minnesoty Bruce Boudreau.

Hráči New York Rangers v domácej Madison Square Garden prehrávali s Vegas Golden Knights po dvoch tretinách 2:4, ale štyrmi gólmi v záverečnej časti zápas otočili a zvíťazili 6:4. Nováčik prehral prvýkrát dva zápasy za sebou, vďaka skvelému štartu do sezóny sa však drží vysoko - na tretej priečke Západnej konferencie. "Až do vylúčenia Perrona na začiatku záverečnej tretiny sme mali zápas pod kontrolou. Súpera sme však sami postavili na nohy, hrali sme ustráchane. Štyri góly v jednej tretine sú príliš veľa. Nezvládli sme posledných 20 minút v hlavách," uviedol tréner Vegas Gerard Gallant.

Sumáre NHL:

NEW YORK RANGERS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Góly: 3. Vesey (Desharnais, McDonagh), 22. Zuccarello (Nash, Hayes), 46. Kreider (Zibanejad, Zuccarello), 50. Bučnevič (Zibanejad), 55. Zibanejad (Shattenkirk, Bučnevič), 59. Grabner (Fast) - 6. Lindberg (Tuch, Engelland), 20. Smith (Marchessault, Miller), 28. Smith (Marchessault, Karlsson), 39. Perron (tr. str.). Brankári: Lundqvist - Lagace, strely na bránku: 38:34, 17.294 divákov.

DETROIT RED WINGS - ARIZONA COYOTES 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Góly: 2. Nyquist, 3. Glendening (Frk, Kronwall), 34. Mantha (Athanasiou, Larkin), 40. Larkin (Helm), 59. Helm (Abdelkader, Zetterberg) - 32. Demers (Keller, Fischer), 42. Cousins (Kempe, Clendening), 57. Keller. Brankári: Howard - Wedgewood, strely na bránku: 40:33, 19.515 divákov.

MINNESOTA WILD - WINNIPEG JETS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Kunin (Niederreiter, Staal) - 8. Connor (Scheifele, Myers), 41. Ehlers. Brankári: Stalock - Hellebuyck, strely na bránku: 29:19, 18.814 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Detroit) 16:57 0 0 0 -1 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/