Olympijský oheň už dorazil do Kórejskej republiky

Prezident Gréckeho olympijského výboru Spyros Kapralos (vľavo) odovzdáva olympijskú pochodeň šéfovi organizačného výboru ZOH 2018 v Pjongčangu Lee Hee Beomovi na antickom štadióne, kde sa v roku 1896 konali prvé hry v Aténach 31. októbra 2017. Foto: TASR/AP

Inčchon 1. novembra (TASR) - Olympijská pochodeň už dorazila z Grécka do Kórejskej republiky, kde sa o 100 dní začnú v Pjongčangu ZOH 2018. V utorok ázijským organizátorom odovzdali po ceremónii v Aténach olympijský oheň a v stredu ho už vítali na medzinárodnom letisku v Inčchone.

"Toto je veľmi významný moment v našich dejinách. ZOH 2018 budú olympiádou mieru a harmónie. Zabezpečíme, aby všetci športovci a tí, ktorí do Pjongčangu na ZOH prídu, získali životné zážitky," povedal šéf organizačného výboru Lee Hee Beom.

Na snímke špeciálny kahanec s olympijským ohňom počas slávnostného odovzdávania olympijskej pochodne kórejským organizátorom ZOH 2018 v Pjongčangu na aténskom štadióne Panathinaikon 31. októbra 2017. Foto: TASR/AP

Už v utorok prezident Gréckeho olympijského výboru Spyros Capralos odovzdal pochodeň Beomovi na antickom štadióne, kde sa v roku 1896 konali prvé hry. Olympijský oheň teraz bude putovať cez deväť provincií a osem veľkých miest v Južnej Kórei, kým príde na olympijský štadión v Pjongčangu. Slávnostné otvorenie zimných hier sa uskutoční 9. februára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.