PSG a Bayern v predstihu do osemfinále, Emery: Chceme vyhrať skupinu

Hráč Bayernu Mníchov Kingsley Coman (druhý sprava) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky Celticu vo futbalovom zápase B-skupiny Celtic Glasgow - Bayern Mníchov 4. kola skupinovej fázy Ligy majstrov na štadióne v Glasgowe 31. októbra 2017. Foto: TASR/AP

Paríž/Glasgow 1. novembra (TASR) - Len štyri kolá stačili futbalistom Paríža Saint-Germain a Bayernu Mníchov k predčasnému vybojovaniu postupu z B-skupiny Ligy majstrov 2017/2018 do jarného osemfinále. Francúzsky vicemajster spečatil účasť vo vyraďovacej fáze utorňajším domácim víťazstvom 5:0 nad Anderlechtom Brusel, Bayern triumfom 2:1 na pôde Celticu Glasgow. PSG figuruje na čele tabuľky s 12 bodmi a impozantným skóre 17:0, Bayern je druhý s deväťbodovým úlovkom a skóre 8:4.

PSG "odomkol" bránu belgického tímu až v 30. minúte, keď sa technickou strelou k ľavej žrdi presadil taliansky stredopoliar Marco Verratti. Krátko pred odchodom do šatní zvýšil náskok favorita Brazílčan Neymar, ktorý sa vrátil do zostavy po víkendovej "kartovej" absencii v ligovom súboji s Nice. Po prestávke sa duel zmenil na totálnu exhibíciu domáceho tímu, ktorý zabavil Park princov ďalšími tromi gólmi. Tie mali netradičného autora - ľavého obrancu Layvina Kurzawu. "Dnes večer môžeme byť všetci maximálne spokojní. Vyhrali sme 5:0 a potešili divákom dobrým výkonom, myslím, že si prišli na svoje. Z čistého hetriku mám radosť, určite mi pomôže k zvýšeniu herného sebavedomia. Moja vďaka patrí spoluhráčom, ktorí mi k nemu dopomohli," vyhlásil Kurzawa. Spokojnosťou žiaril aj kouč excelujúceho PSG Unai Emery. "Získali sme dôležité tri body, ktorými sme spečatili postup do osemfinále. Mužstvo pracovalo počas celých 90 minút veľmi dobre, ale stále môže vylepšiť nejaké detaily. Chceme vyhrať skupinu a ísť do osemfinále z výhodnej prvej pozície."

Bayern sa v druhom súboji B-skupiny v Celtic Parku herne trápil, škótsky šampión mu bol štatisticky minimálne vyrovnaným súperom. Favorita, ktorému chýbal poľský hrotový útočník Robert Lewandowski, poslal do vedenia v 22. minúte Kingsley Coman. Celtic sa nevzdal, pokúšal šťastie a v 74. minúte sa mu podarilo vyrovnať zásluhou Calluma McGregora. "Zeleno-biely" kotol však už o tri minúty schladil presne hlavičkujúci Javi Martinez, ktorý rozhodol o výhre Bayernu 2:1. "Môj tím podal skutočne vynikajúci výkon vo skvelej atmosfére. Dovolím si tvrdiť, že sme mohli pomýšľať minimálne na zisk bodu, no na tejto úrovni sa stále len učíme čeliť tým najlepším klubom. V našej hre a taktickom prístupe však cítiť zlepšenie," vyhlásil kouč Celticu Brendan Rodgers.

Holandský krídelník v službách Bayernu Arjen Robben bol mierne kritický smerom k výkonu svojho tímu. "Nebol to náš najlepší výkon, ale súčasne netreba zabúdať, že to bol už náš tretí zápas za uplynulých šesť dní. Nevytvorili sme si veľa šancí, ale vyhrali sme a to by nás malo tešiť."