Krajský súd v Bratislave ešte nemá sťažnosť exministra Pavla R.

Na snímke vpravo bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva SR Pavol R. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 2. novembra (TASR) - Krajský súd v Bratislave zatiaľ neeviduje postúpenie sťažnosti vo veci obvineného exministra Pavla R. voči rozhodnutiu nižšieho súdu, ktorý ho nedávno vzal do väzby.

"Okresný súd Bratislava II vypracoval a expedoval uznesenie zo dňa 26. októbra o vzatí obvineného P. R. do väzby všetkým procesným stranám. Súd môže vec predložiť odvolaciemu súdu až vtedy, keď bude mať vykázané doručenie predmetného uznesenia u všetkých procesných strán," uviedol vo štvrtok hovorca Krajského súdu Pavol Adamčiak.

Podľa jeho slov v tejto chvíli súd nemá k dispozícii predmetné doručenky, preto vec nemôže ešte predložiť odvolaciemu súdu. Ak by vec predložil bez nich, bola by mu vec obratom vrátená vyšším súdom ako vec predčasne predložená.

Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II 26. októbra rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami. TASR o tom vtedy informoval Adamčiak. O vzatí do väzby sa rozhodovalo na neverejnom zasadnutí a novinári nemali prístup do budovy súdu.

Portál sme.sk v pondelok (23.10.) priniesol informáciu, že vyšetrovanie bolo začaté na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.