V prípade obvineného Pavla R. na polícii vypovedal prezident SFZ

Na snímke prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 7. novembra (TASR) – V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. a ďalších troch obvinených v utorok pred policajným vyšetrovateľom opätovne vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

„Bol som vypovedať na základe predvolania vyšetrovateľa. Opätovne som potvrdil skutočnosti, ktoré som už uviedol pri predchádzajúcej výpovedi z 9.10.,“ povedal Kováčik pre TASR.

Podľa medializovaných informácií mal vtedy okrem iného uviesť, že obvinenému Pavlovi R. na jeho žiadosť sprostredkoval kontakt na Mikuláša Č. Urobiť tak mal prostredníctvom ďalšieho obvineného v tejto veci Miloša K., ktorého mal poznať ešte zo školy v Banskej Bystrici.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a práve Mikuláš Č.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.