Bývalá 21-ka mala stretávku v Žiari, Hapal: Sme radi, že láka ľudí

Na snímke tréner Pavel Hapal. Foto: TASR/František Iván

Žiar nad Hronom 9. novembra (TASR) - Stretávka nie po piatich rokoch, ale po piatich mesiacoch. Niektorí reprezentanti z júnových majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov ju absolvovali v stredajšom finále International Challenge Trophy, v ktorom Slovensko 23 zdolalo Anglicko C 4:0 a obhájilo trofej v dlhodobom prípravnom turnaji.

"Obhájili sme ju po prvý raz a asi aj naposledy. O túto trofej sa už asi hrať nebude, takže nám zostane," prezradil tréner Pavel Hapal, ktorý mohol ešte raz privítať Branislava Niňaja, Martina Valjenta, Martina Chriena, Ľubomíra Šatku či Pavla Šafranka. "Bolo to emotívne hneď na zraze. Porozprávali sme sa, zaspomínali sme si. Pred zápasom som bol absolútne pokojný, vedel som, že toto mužstvo má neskutočnú silu a ukázalo to. Najmä hráči, ktorí s nami prešli celú kvalifikáciu a ME, boli nosní. Urobili sme dobrý mix s mladými hráčmi, pre nich je jednoduchšie hrať so skúsenejšími. Mnohí z nich futbalovo rastú, idú nahor a myslím si, že sú prísľub pre slovenský futbal. Samozrejme, ďalších šesť hráčov je v áčku," pokračoval český kouč.

Slovensko triumfovalo na turnaji určenom pre poloprofesionálne mládežnícke výbery do 23 rokov v obdobiach 2013 až 2015 aj 2015 až 2017. Hapal debutoval po nástupe na lavičku reprezentácie do 21 rokov práve v semifinále predchádzajúcej edície 26. marca 2015 proti Nórsku. Obhajoba trofeje dala definitívnu bodku minimálne za mládežníckou spoluprácou generácie, ktorej len tesne ušiel postup do semifinále európskeho šampionátu. "To asi neprebolí nikdy. Človek sa s tým vyrovná, ale mrzieť to bude asi celý život," priznal stredajší kapitán Niňaj. Na zvyšok však majú hráči pozitívne spomienky, čo potvrdil najproduktívnejší Slovák na záverečnom turnaji v Poľsku Chrien: "Budeme spomínať na celý kvalifikačný cyklus aj ME, boli to nádherné zážitky, čo nám zostanú do konca života."

Nielen Chrien, ale aj Šafranko s Valjentom sa v Poľsku presadili strelecky. "Obhajoba sa tiež nepodarí každý deň a ľudia sa mohli zabávať futbalom. Veľmi rád som videl chlapcov, pretože sme naozaj výnimočná partia, čo sa týka vzťahov aj všetkého. Bolo to super. Väčšina si píše a voláva, stále sme v kontakte," uviedol Šafranko. "Od prvého dňa bola nálada fantastická, veľmi radi sa stretávame, sme skvelá partia. Aj keď sme neboli všetci, každého hráča aj trénerov som videl veľmi rád. Všetko fungovalo spoločne a tak sme to ukázali aj na ihrisku. Kontakt je s niekým viac, s niekým menej, ale bola to vynikajúca partia a snažíme sa v ňom byť neustále. Myslím si, že sme veľmi dobrí kamaráti, nie iba spoluhráči. Bolo to krásne ukončenie, bodka za všetkým. Sme veľmi radi, že sme mohli potešiť trénera, nás aj ľudí," povedal Valjent.

Stretávka sa konala v Žiari nad Hronom, slovenské výbery rôznych vekových kategórií pod trénerským vedením Hapala sa predstavili v ďalšom meste po Senici, Myjave, Senci, Zlatých Moravciach, Zvolene a Poprade. Stánok zaplnilo 2215 divákov. "Sme radi, že bývalá dvadsaťjednotka láka ľudí do publika. Veľmi im ďakujeme, atmosféra bola naozaj príjemná, štadión pekný a nový. Ľudia nám tu vo všetkom vyšli v ústrety, už v minulých dňoch, keď sme prišli na tréning, nám vyhoveli prakticky vo všetkom, čiže veľká spokojnosť," povedal Hapal pre TASR. Ihneď po zápase zamieril autom do Šamorína vo štvrtok odletel so zverencami v súčasnej dvadsaťjednotke na kvalifikačný súboj do Španielska.

"Je to skvelé, kde sme prišli, väčšinou boli štadióny plné. Takisto aj ľudia v Žiari nad Hronom pripravili skvelú kulisu, povzbudzovali a víťazstvom môžeme darovať tiež im," dodal Valjent pre TASR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.