Penta čaká s výstavbou nemocnice v Bratislave na stavebné povolenie

Finančná skupina Penta postaví na bratislavských Boroch novú nemocnicu. Foto: svetzdravia.com

Bratislava 27. novembra (TASR) - Stavebné povolenie na výstavbu novej nemocnice v bratislavskej lokalite Bory by finančná skupina Penta chcela získať na jar budúceho roka. "Verím, že naša žiadosť aj projektová dokumentácia boli predložené na veľmi vysokej úrovni," povedal pre TASR partner spoločnosti Penta Investments Eduard Maták. Nemocnica bude patriť pod jej sieť Svet zdravia.

S výstavbou nemocnice za vyše sto miliónov eur sa má začať na budúci rok. "Pevne verím, že plán sa dodrží, sme vo finále územného rozhodnutia. Nezávisí to od nás, ale od magistrátu a príslušných štátnych orgánov. Verím, že sa nám na jar 2018 podarí získať stavebné povolenie tak, aby sme mohli začať s výstavbou nemocnice novej generácie na Boroch," uviedol Maták.

Penta už skôr avizovala, že prví pacienti by do nemocnice mohli prísť v prvej polovici roku 2021. Maták je presvedčený, že ak stavebné povolenie získajú, tak tento termín je reálny. Minulotýždňové otvorenie nemocnice v Michalovciach podľa jeho slov potvrdilo, že s dodržiavaním termínov problémy nie sú.

Nová nemocnica v Michalovciach a plánovaná v Bratislave nie sú jedinými investičnými zámermi Penty v oblasti nemocníc. Záujem má aj o odkúpenie nefunkčných rozostavaných nemocničných pavilónov v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote. Na ich kúpe sa s predchádzajúcim vedením Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) nedohodla. "Verím, že po zmenách, ktoré nastali vo vedení BBSK, sa otvorí možnosť, ako nájsť cestu skĺbenia záujmov samosprávneho kraja a nás ako súkromného investora," skonštatoval Maták.

Novú nemocnicu plánuje stavať v Bratislave aj štát v lokalite Rázsochy. Kedy by sa tak mohlo stať, nie je zatiaľ zrejmé.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.