Bojnická zoo získala dve samice mačiaka Hamlynovho

Bojnická zoologická záhrada. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Bojnice 6. decembra (TASR) - Kolekciu zvierat v Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach doplnili samice mačiaka Hamlynovho. Dvojicu doviezla zoo na odporučenie koordinátora európskeho záchranného programu EEP z francúzskej zoo Bioparc de Doué la Fontaine. Informovala hovorkyňa bojnickej záhrady Simona Kubičková.

"Samice budú novými partnerkami pre nášho 18-ročného samca Argusa. Návštevníci ich môžu vidieť v expozícii v pavilóne primátov," povedala zoologička Zuzana Mihálovová.

Samice sa podľa nej zoznamujú s novým prostredím, zvukmi a denným režimom. "Keď sa udomácnia a zoznámia sa so samcom cez pletivovú stenu v zázemí, budeme ich spájať," doplnila.

Mačiak Hamlynov pochádza z Afriky, obýva nižšie poschodia stromov a často sa pohybuje po zemi. Žije v malých alebo stredne veľkých skupinách. Charakterizuje ho tmavosivá až čierna srsť, čierna tvár s bielym pásikom, ktorý sa zvisle tiahne od čela medzi očami až na nos. Na čele má žltkastý čelový pás. Samec je výrazne mohutnejší ako samica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.