V Bratislave zomrelo túto zimu už 7 ľudí bez domova, tvrdí OZ Vagus

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 6. decembra (TASR) – Počas tohtoročnej zimy zahynulo v uliciach Bratislavy už sedem ľudí, informuje občianske združenie (OZ) Vagus, ktoré sa v hlavnom meste venuje práci s ľuďmi bez domova. Vagus sa odvoláva na interné, preverené zdroje.

Štatutár Vagusu Sergej Kara označil stav za alarmujúci. "Ešte nikdy nezahynulo toľko ľudí za tak krátky čas. Sneží a mrzne už nielen v noci, ale aj počas dňa a to nás to najchladnejšie obdobie ešte len čaká," skonštatoval Kára.

Občianskemu združeniu sa podľa jeho slov podarilo ďalších desiatich ľudí bez domova pred zimou zachrániť, priznal však, že OZ potrebuje na ďalšiu pomoc ľuďom na ulici v tomto kritickom období finančnú pomoc. "Ak im nebudeme môcť v uliciach pomáhať my, nepomôže im už nikto, pretože sme v mnohých prípadoch jediní, ktorí to dokážu," vyhlásil.

Vagus spustil kampaň Voláme SOS, cez ktorú možno pomôcť ľuďom bez domova. Verejnosť môže prispieť na stránke www.volamesos.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.