M. Barnier: Británia nezaplatí EÚ viac, než ak by zostala jej členom

Michel Barnier. Foto: TASR/AP

Brusel 8. decembra (TASR) - Británia nezaplatí Európskej únii (EÚ) po vystúpení viac ani skôr, než v prípade, že by bola členom Únie, povedal hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier.

Británia bude v rámci dohody o vystúpení rešpektovať všetky svoje finančné záväzky voči EÚ, ale jej platby sa nebudú požadovať skôr, než keby krajina zostala členom Únie, uviedol Barnier.

Európska komisia (EK) v piatok deklarovala, že v rokovaniach o brexite sa dosiahol dostatočný pokrok na to, aby sa rokovania s Britániou posunuli k diskusiám o prechodnom období a budúcich obchodných vzťahoch.

Barnier zopakoval slová britskej premiérky Theresy Mayovej, že žiadna krajina EÚ ani Británia nebude v dôsledku brexitu musieť platiť viac, ani nedostane menej. "Spojené kráľovstvo bude rešpektovať všetky záväzky, ktoré vznikli počas jeho členstva v EÚ," povedal Barnier na tlačovej konferencii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.