MAĎARIČ: Otázka môjho zotrvania vo vláde je ešte otvorená

Na archívnej snímke zľava podpredsedovia strany SMER – SD Peter Kažimír a Marek Maďarič odchádzajú z rokovania užšieho vedenia strany na Úrade vlády. V Bratislave 14. novembra 2017. Foto: TASR - Marko Erd

Martin 9. decembra (TASR) - Minister kultúry a bývalý podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič ešte nie je rozhodnutý, či zostane členom vlády Roberta Fica (Smer-SD). Povedal to novinárom pred snemom Smeru-SD v Martine.

"Vzdal som sa funkcie podpredsedu, zostávam radovým členom. Otázka zotrvania vo vláde je pre mňa do istej miery otvorená. Cez médiá som zachytil slová premiéra, že si želá, aby som ostal vo vláde, ale ja osobne som s ním ešte nehovoril. Budem o týchto veciach rozmýšľať, vianočné sviatky mi na to dajú nejaký čas," avizoval.

Jeho rozhodnutie bude závisieť aj od toho, aký má k nemu premiér vzťah. "Myslím si, že by sa mal uskutočniť nejaký osobný rozhovor," pripustil.

Maďarič je však nateraz rozhodnutý, že ostáva radovým členom strany. "To, že som na sneme, znamená, že chcem byť radový člen," podotkol.

Marek Maďarič pripravil pre stranu aj nový politický program, nevie však, čo sa z neho použilo. O ďalšom smerovaní strany bude v prejave informovať jej líder Robert Fico. "Jeden z dôvodov môjho odchodu je, že som očakával a navrhol väčšie zmeny po župných voľbách. A keď človek väčšie zmeny navrhuje, mal by začať sám od seba," dodal.

Fico vo štvrtok (7.12.) povedal, že si želá, aby Maďarič ostal ministrom. Na jeho miesto podpredsedu strany navrhol Richarda Rašiho.

Maďarič svoje vzdanie sa funkcie oznámil Ficovi ešte minulý týždeň. Hlavným dôvodom je presvedčenie o potrebe zmien aj vo vedení strany. "Marek Maďarič zostáva radovým členom Smeru–SD a či už z pozície člena vlády alebo poslanca Národnej rady bude presadzovať myšlienky a hodnoty slovenskej sociálnej demokracie," odkázal jeho hovorca Jozef Bednár.

Diskusia o ďalšom smerovaní najsilnejšej koaličnej strany sa v Smere-SD spustila po krajských voľbách. Maďarič hovoril o potrebe personálnych zmien a už vtedy svoje odstúpenie zo straníckej funkcie nevylučoval.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.