V Košiciach pribudnú rozprávkové ľadové sochy

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR - Oliver Ondráš

Košice 9. decembra (TASR) – Aj tento rok budú môcť návštevníci Košíc na Hlavnej ulici v parku pri spievajúcej fontáne obdivovať ľadové sochy. "Sochári použijú viac ako šesť ton ľadu. Vytvoria sochy na tému tradičných rozprávok – napríklad trojhlavého draka, princeznú so zlatou hviezdou na čele, psíčka a mačičku, kráľovské kreslo a iné," uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Tvorba sôch bude prebiehať v sobotu 16. a najmä v nedeľu 17. decembra. Svojou tvorbou sa tento rok predstavia rozmanití sochárski majstri. "Bude ich sedem, z toho dve ženy sochárky z Maďarska. Svoje majstrovstvo predvedie okrem iných aj svetovo uznávaný majster Zsolt M. Tóth, dvaja sochári zo Španielska, ako aj náš slovenský majster Adam Bakoš," doplnila Šnajdárová.

V súvislosti s tvorením ľadových sôch v rámci Košických rozprávkových Vianoc organizátori kladú v tomto roku dôraz na rozšírenie tradične obľúbených detských workshopov. Deťom budú k dispozícii v sobotu aj v nedeľu od 9.00 do 17.00 h.

Návštevníci, ktorí budú mať akúkoľvek fotografiu z výstavy alebo z workshopu, budú môcť s ňou súťažiť o darčeky na sociálnych sieťach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.