Cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné, miestami sa tvoria záveje

Ilustračné foto Foto: TASR - Branislav Račko

Prešov 11. decembra (TASR) – Cesty v Prešovskom kraji boli v pondelok ráno zjazdné, mokré, miestami sa vyskytovala ujazdená, čerstvá, ale aj kašovitá vrstva snehu.

Tomáš Herstek zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja informoval, že horský priechod Vernár je od 7.00 h pre nákladnú dopravu nad desať metrov uzavretý. V dôsledku nárazového vetra sa tam tvoria snehové záveje.

Na tie si aj spolu so snehovými jazykmi treba dávať pozor na cestách I/68 Stará Ľubovňa - Hraničné, II/543 úsek Kamienka - Stráňany, II/542 Spišské Hanušovce – Spišská Belá, III/3128 Jarabina – Litmanová, III/3171 Šambron – Bajerovce, III/3107 Veľká Lesná - Toporec, III/3110 Spišské Hanušovce - Malá Frankova, III/3106 Spišské Hanušovce - Osturňa. "Úsek cesty III/3455 Mošurov – Závadka pre silný vietor a záveje je ťažko prejazdný. Neprejazdná je cesta číslo 3490 Lopuchov - Raslavice," vymenoval.

V teréne bolo nasadených spolu 91 mechanizmov, najviac v Poprade a Prešove. Cestári realizovali posyp inertným, chemickým a zmiešaným materiálom. Odpluhovali takmer 4200 kilometrov. Ráno evidovali slabé sneženie v lokalite Poprad, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou, Humenné a Svidník, silný vietor v oblasti Prešov. Na území kraja je zamračené.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.