Čína označila nemecké obvinenia zo špionáže za neopodstatnené

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Peking 11. decembra (TASR) - Čínske ministerstvo zahraničných vecí odmietlo v pondelok obvinenia Nemecka, že Čína zhromažďuje údaje o potenciálnych informátoroch prostredníctvom falošných účtov na profesijnej sieti LinkedIn. Informovala o tom agentúra DPA.

"Na neopodstatnené obvinenia príslušných organizácií v Nemecku neexistujú nijaké dôkazy," uviedol hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lu Kchang. Dúfa, že "tieto nemecké organizácie, hlavne štátne, môžu konať a hovoriť zodpovednejšie" s tým, že by nemali robiť niečo, čo poškodzuje obe strany a čínsko-nemecké vzťahy.

Obvinenia vzniesla v nedeľu nemecká tajná služba, tzv. Spolkový úrad pre ochranu ústavy (BfV) s tým, že čínski agenti na profesijnej sociálnej sieti LinkedIn vystupujú ako náboroví pracovníci alebo experti v nádeji, že sa napoja na štátnych úradníkov a politikov.

Podľa šéfa BfV Hansa-Georga Maassena sa čínski agenti prostredníctvom týchto účtov zamerali na viac ako 10.000 Nemcov.

Nemecká tajná služba tiež podnikla neobvyklý krok, aby identifikovala niekoľko falošných účtov zdanlivo vzdelaných profesionálov a medzinárodných organizácií, o ktorých sa predpokladá, že ich spravujú tajné organizácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.