Pôrodnica v bojnickej nemocnici dostala nové postele

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bojnice 14. decembra (TASR) - Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má časť nových lôžok. Postele pre mamy i novorodencov získalo zdravotnícke zariadenie darom, informovala jeho hovorkyňa Radka Križanová.

Štyri nemocničné lôžka s matracom spolu s nočnými stolíkmi a štyri novorodenecké postieľky darovala nemocnici Nadácia COOP Jednota. "Teší ma opätovná spolupráca, vďaka ktorej sa nám podarilo obnoviť časť vybavenia novorodeneckého úseku, a tým zvýšiť komfort mamičiek po pôrode. Aj vďaka takejto pomoci spoločnými silami zvyšujeme úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti v našom regióne," uviedol riaditeľ bojnickej nemocnice Ivan Gašparovič.

Nové vybavenie slúži na oddelení už niekoľko dní. "Mamičky, ktoré mali príležitosť otestovať nové lôžka a postieľky, oceňujú nielen komfortné postele, ale najmä jednoduchú manipuláciu s novorodeneckým lôžkom a možnosť polohovať lôžko do potrebnej úrovne," skonštatovala Križanová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.