Premiéri V4 sa stretli s Junckerom a Gentilonim

Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker. Foto: TASR/AP

Brusel 14. decembra (TASR) - Len niekoľko hodín pred oficiálnym otvorením dvojdňového summitu EÚ v Bruseli, sa konalo stretnutie premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a talianskym premiérom Paolom Gentilonim.

Schôdzka bola venovaná spoločnému projektu s Talianskom, ktorý je zameraný na podporu ochrany líbyjských hraníc. Z pohľadu slovenskej diplomacie tento projekt zapadá do širších snáh o zastavenie nelegálnej migrácie z Líbye do Európy.

Štyri stredoeurópske krajiny sa dohodli vyčleniť na tento projekt sumu 35 miliónov eur. Podľa diplomatických zdrojov z krajín V4 by sa táto suma mala rozdeliť rovnomerne medzi všetky štyri členské štáty, čo predstavuje takmer deväť miliónov eur na každú z nich.

Premiéri V4 - Andrej Babiš (ČR), Viktor Orbán (Maďarsko), Mateusz Morawiecki (Poľsko) a Robert Fico (SR) mali celú záležitosť dotiahnuť do konca práve na spoločnom stretnutí s Gentilonim a Junckerom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.