Proces s podnikateľkou Eleonórou K. odročili

Archívna snímka. Súd s košickou podnikateľkou Eleonórou K. (na snímke vpravo). Foto: TASR/František Iván

Bratislava 19. decembra (TASR) - Proces so známou východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou K., mediálne známou ako Eleonórou M., obžalovanou z podvodu, sudca Okresného súdu Bratislava I v utorok odročil.

"Okresný súd Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 21. a 22. marca budúceho roku z dôvodu písomného ospravedlnenia neprítomnosti obžalovaného M. M., ktorý svoju práceneschopnosť doložil aj lekárskym potvrdením spĺňajúcim ustanovenia Trestného poriadku," uviedol v utorok pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Eleonóra K. je na tomto bratislavskom súde obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými. Medzi nimi je aj Maroš M., ktorý bol v minulosti odsúdený za podvod pri výstavbe nájomných bytov v košickej lokalite Furča. Eleonóra K. v minulosti uviedla, že Maroša M. vôbec nepozná.

Podľa prvého bodu obžaloby mala Eleonóra K. s Marošom M., Dušanom K. a Marekom K. v roku 2007 presvedčiť konateľa banskobystrickej firmy, že ak podpíše faktoringovú zmluvu, túto spoločnosť získa. Potom mali vyhotoviť podľa obžaloby tri falošné dodávateľské faktúry. Údajné pohľadávky vyplývajúce z týchto faktúr previedli na faktoringovú spoločnosť, ktorá Eleonóre M. podľa obžaloby vyplatila takmer 700.000 eur.

Podľa druhého bodu obžaloby Eleonóra K., Donald D. a Petra M. od septembra 2007 nafingovali kúpu tlačiarenského stroja za takmer 3,2 milióna eur a na tomto základe si uplatnili nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500.000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože pri kontrole zistil neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. V tejto kauze sa začalo pojednávať 10. marca 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.