Vlhová po 1. kole obrovského slalomu: Kopec je ľahký, podmienky ťažšie

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu žien alpského Svetového pohára 19. decembra 2017 vo francúzskom Courcheveli. Foto: TASR - Martin Baumann

Courchevel 19. decembra (TASR) - Slovenská zjazdárka Petra Vlhová postúpila v utorkovom obrovskom slalome Svetového pohára pohodlne do 2. kola. Priebežne po prvej 20-ke štartujúcich figurovala na 12. priečke so stratou 1,69 s na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú. Americká lyžiarka išla vo francúzskom Courchevel suverénne a druhú Talianku Martu Bassinovú odstavila o 51 stotín.

Vlhová podľa očakávania stratila v hornej plochej časti a potom excelentne zvládla zavretú strminu. V tomto úseku konkurovala aj Shiffrinovej, išla dynamicky a precízne. Okrem techniky sa v spodnej časti snažila využiť aj svoje fyzické dispozície, ale v snahe o tesné atakovanie bránok sa dostala v oblúku príliš nízko a hoci rytmus opäť našla, od druhého medzičasu stratila ďalších 9 desatín. So štartovým číslom 10 sa zaradila na 7. priečku a hoci vo výsledkovej listine potom ešte klesala, pohodlne to stačilo na postup. Okrem výkonnostne slabších súperiek zohral v pretekoch rolu aj rozbíjajúci sa povrch, ktorý pocítila už aj Vlhová. "Nebolo to jednoduché, pretože samotný kopec je ľahký, ale podmienky sú trošku ťažšie. Niekde je mäkko, niekde je ľadovo, ale tak, že je to veľmi šmykľavé. Je pre nás ťažké prispôsobiť sa každú bránku. Nešlo sa mi zle, ale spodnú časť som pokazila. Medzičasy som mala ako-tak, no od prechodovej časti do cieľa som urobila pár chýb a tam sa to všetko ukázalo," zhodnotila Vlhová pre TASR.

Slovenská lyžiarka si svojím časom vytvorila solídnu pozíciu na atakovanie svojho disciplínového maxima, keďže od 7. priečky ju delilo 57 stotín. "Je tam veľký odskok medzi prvou a druhou, ale potom my sme tam nasekané. Určite sa dá, druhé kolo treba ísť naplno a uvidíme, čo z toho bude," dodala Vlhová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.